skip to Main Content

Kurumsal Elektronik Posta

Kurumsal elektronik posta ile işletmenize değer katın

İşletmenize ait tüm yazışmaları kurumsal elektronik posta ile yaparak iş potansiyelinizi artırır. İşletme adınızla eşleşen bir iş e-posta adresi oluşturmak, müşterilerinizin sizi hatırlamasını kolaylaştırarak markanızı güçlendirir. Müşterilerin ayrıca, gmail veya hotmail gibi ücretsiz sağlayıcılardan ziyade profesyonel e-posta adreslerinden gelen e-postaları açma olasılığı daha yüksektir. Ayrıca, [email protected] veya [email protected] gibi işletmenizin farklı bölümleri için ek adresler oluşturabilirsiniz.

Gelişmiş posta kutusu güvenliği ile daha az spam

AsoRegister tarafından barındırılan e-posta, üst düzey antivirüs ve istenmeyen posta önleme araçlarıyla posta kutunuzu güvende ve emniyette tutar. Virüslere ve diğer çevrimiçi tehditlere karşı ekstra bir koruma katmanı ile posta kutusu güvenliğinizi sağlar.

ISO sertifikalı veri merkezlerimiz katı veri gizliliği düzenlemelerine uygundur.

Kurumsal e-posta adresinizi tüm cihazlara kurun!

Kurumsal e-posta adresinizi Outlook, Mac Mail, iPhone, iPad, tüm Android cihazlarla, Google mail gibi platformlara kolayca kurup tüm iletişimizini güvenle sağlayabilirsiniz.

Artırılabilir e-posta kapasitesi

Temel planımızla başlayın ve ihtiyaçlarınız arttıkça veya daha fazla depolama alanına ihtiyacınız olduğunda kolayca yükseltin. İş planımızla depolama konusunda endişelenmenize gerek yok. Webmail kullanıyorsanız her bir posta adresi 1 GB başlangıç paketi içerir. Her hangi bir cihaza POP3 kurduğunuzda bu kapasite sınırsızdır.

Özelleştirilebilir güvenlik seçenekleri

İstenmeyen postaları engellemek ve yalnızca önemli iletilerin geçmesine izin vermek için kendi kara listelerinizi ve beyaz listelerinizi kolayca oluşturun. Ücretsiz e-postanın aksine, profesyonel e-postanızda dikkat dağıtıcı reklamlar bulunmaz ve verilerinizi asla ve asla üçüncü taraflara verilmez.

Kurumsal Elektronik Posta Hakkında bilmeniz Gereken Her Şey

Profesyonel bir e-posta adresi oluşturmak, siz ve şirketiniz hakkında güvenilir ve güvenilir bir ilk izlenime ilham veren çevrimiçi bir varlık oluşturmanıza yardımcı olabilir. Ücretsiz bir e-posta hesabıyla, e-postanızın yalnızca @ işaretinden önceki kısmını değiştirebilirsiniz; bu , sınırlı kullanılabilirlik nedeniyle adınızdan ödün vermeniz gerekebileceği anlamına gelir. Bu tür bir uzlaşma, güvenilirliğiniz hakkında şüphelere yol açabileceğinden, ticari iletişimleri ele alırken ideal değildir.

Kurumsal bir e-posta oluşturmanın avantajı, @ işaretinden öncesi ve sonrası özelleştirilebilmesidir. Yani kendi e-posta adınızı ve alan adınızı seçebilirsiniz. Bu size [email protected] gibi benzersiz bir profesyonel elektronik posta oluşturma özgürlüğü verir. Ayrıca, eski e-posta adresinizden yeni e-posta adresinize e-posta iletme seçeneğine de sahip olursunuz. Bunun tersi de mümkün. Microsoft Outlook ve Thunderbird veya mobil telefon e-posta istemcileri, postalarınızı, randevularınızı ve kişilerinizi tüm cihazlarınızda yöneterek daha da verimli çalışmanıza yardımcı olur. Son olarak, bir iş e-postası oluşturduğunuzda, hesabınızda reklam olmaz.

İşiniz için e-posta adresinizin sunduğu imaj ne kadar profesyonel olursa, işletme iletişiminizden o kadar çok verim alabilirsiniz. Buna karşılık, [email protected] gibi bir e-posta adresinden fatura aldığınızı düşünün . Bu, e-postayı açmadan önce anında kötü bir izlenim bırakır. Bir iş e-posta adresi yerine bunun gibi ücretsiz bir e-posta kullanmak, anonim veya güvenilmez bir izlenim bırakma riski taşır.

Bunun aksine, bir firma e-postası oluşturmak, güvenilir ve profesyonel bir imaj sağlar. Ayrıca her çalışan için [email protected] gibi bir iş e-posta adresi oluşturmasına ve [email protected] gibi belirli hizmetler için genel e-posta adresleri atamasına olanak tanır . Aso ile kurumsal için bir e-posta hesabı oluşturduğunuzda, ihtiyacınız olan her şey tek bir çatı altında bulunur. Firma e-posta adreslerine ek olarak, barındırma ve sunucu çözümleri ile ilgili çevrimiçi pazarlama araçları sunuyoruz. İşletme e-mail veya diğer ürünlerimizle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, uzman destek hizmetimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

ASO’da bir e-posta adresi oluşturmak oldukça basittir. Başlamak için, size en uygun paketi seçin ve ardından adresinizin farklı bileşenlerini seçin. Bir e-posta adresi şunlardan oluşmalıdır: bir ad, @ işareti, seçtiğiniz e-posta etki alanı ve .com veya .org gibi bir üst düzey etki alanı (TLD). Bir iş e-postası oluşturmak için önce etki alanını ve TLD’yi seçin. Bu hesapla, kişisel adlarını veya unvanlarını kullanarak çalışanlarınızın her biri için bir dizi farklı bireysel adres oluşturabilirsiniz.

Bir e-posta adresi oluşturduktan sonra e-postalarınıza istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden erişebilirsiniz. Bunun için webmail veya Outlook gibi Microsoft Hosted Exchange paketinin bir parçası olarak alabileceğiniz bir e-posta istemcisi kullanabilirsiniz. Bu size sizin veya şirketiniz için kapsamlı bir e-posta çözümü ile pratik ve güvenilir bir yazılım sunar. Outlook aracılığıyla nasıl e-posta adresi oluşturabileceğiniz hakkında yardım merkezimizde daha fazlasını okuyabilirsiniz .

Aso’da tescil ettiğiniz bir alan adı ile kendi e-posta adresinizi alırsınız. Şirketlerde, derneklerde veya topluluklarda profesyonel iletişim için, her zaman tek tip ve saygın bir görünüm sağladığı için kendi alanınızla bir e-posta oluşturmanız şiddetle tavsiye edilir. E-posta adresinizin tanınma değerini artırır, profesyonelliği gösterir ve e-postalarınızın alıcılarında güven oluşturmaya yardımcı olur. Bu bireyler için olduğu kadar kurumlar için de geçerlidir. Örneğin, bir alan adına sahip kişiselleştirilmiş bir e-posta adresi, iş başvurularını dijital olarak gönderirken daha olumlu bir izlenim bırakabilir.

İstediğiniz alan adını zaten biliyor musunuz? Eğer öyleyse, başkaları da aynı konuyla ilgilenebileceğinden, mümkün olduğunca erken güvenceye almanız önerilir. Alan adları her zaman benzersiz olduğundan, oldukça hızlı bir şekilde satılabilirler veya zaten alınmış olabilirler. Daha büyük şirketler için, farklı hizmetler, departmanlar veya yan kuruluşlar için uygun e-posta adreslerini doğrudan rezerve etmek için aynı anda birkaç etki alanını güvenceye almak genellikle faydalıdır. Belki de özel ve iş e-postalarını ayırmak ve her biri için ayrı bir e-posta alanı kullanmak istersiniz? Bunu Aso Register e-posta çözümleriyle yapabilir ve mevcut tüm etki alanlarını doğrudan güvence altına alabilirsiniz. Etki Alanı Denetleyicimizi kullanınİstediğiniz e-posta alan adının hala kullanılabilir olup olmadığını görmek için zaten alınmışsa, size bazı olası alternatifler gösterilecektir.

E-posta adresinizi değiştirmek çok kolaydır. İster şirketinizin adını değiştirmiş olun, ister iş gereksinimleriniz değişmiş olsun, ister adınızı değiştirmiş olun, e-posta adresinizi birkaç tıklamayla değiştirebilirsiniz. Aso kontrol panelinde oturum açın, e-posta adresinizi seçin ve yeni adınızla değiştirin. Yeni e-postanıza sorunsuz bir geçiş için eski adresinizden yeni adresinize e-posta yönlendirmelisiniz. Tamamen yeni bir alan adı istiyorsanız, istediğiniz zaman yenilerini ekleyebilirsiniz – tek yapmanız gereken kullanılabilirliği kontrol etmek ve ardından yeni alan adınızı tescil etmek.

Akıllı telefonlarda genellikle, Aso Register iş e-posta adresinize kolayca bağlanabilen önceden yüklenmiş bir e-posta istemcisi bulunur. Alternatif olarak, tercih ettiğiniz tarayıcı tabanlı e-posta istemcisini kullanabilirsiniz. Her iki durumda da uygulamanın Aso e-posta adresinizle çalışabilmesi için IMAP veya POP3 adresinizi kurmak için bir adım adım kılavuz sağlar.

E-mail adreslerimizi tüm iPhone ve Android telefonlarına sorunsuz kurabilir ve tüm e-posta iletişiminizi bu cihazlarınızla yapabilirsiniz. Kurulum yardımı için bizlerden destek alabilir veya kurulum dökümanlarımızı ve videolarımızı inceleyiniz.

Aso,  büyük işletmeler için çok uygun şirket e-posta çözümleri sunar. İster 2 kişilik bir muayenehanede, ister 10 çalışanı olan küçük bir firmaya, ister büyük bir şirkete sahip olun, yeni kurumsal e-postanız tüm iletişimi merkezi olarak yönetmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, tamamen ölçeklenebilir. İşletmeniz büyüdükçe e-postanız da sizinle birlikte büyür.

Merkezi olarak yönetilen altyapımız, karmaşık kurum içi çözümler ve bakım konusunda endişelenmenize gerek kalmadan her büyüklükteki şirkete bir dizi avantaj sağlar. Dahası, uzmanlığımızdan ve profesyonel desteğimizden, bir telefon görüşmesinden ve herhangi bir sorunuz olduğunda uzmanlarımızdan biri size yardımcı olacaktır.

Yepyeni e-posta alan adınızı kaydettikten sonra, iş e-postanızı oluşturmanın ilk adımlarına devam edebilirsiniz. İstediğiniz e-posta programını kurun, örneğin: Microsoft Outlook. Gerekli sunucu ayarları genellikle otomatik olarak algılanır – değilse, Aso tarafından sağlanan verileri girmeniz yeterlidir. Alternatif olarak, web postasını kullanabilirsiniz. E-postalarınızı göndermek ve almak için birden fazla cihaz kullanmak istiyorsanız e-postanızı diğer cihazlarınızda kurun. Microsoft Outlook ile telefonunuzdaki Microsoft uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Bunun kurulumu, sunucu kurulumuna benzer: sunucu ayarları otomatik olarak algılanırsa, gitmeye hazırsınız ve değilse, verileri hızlı bir şekilde manuel olarak girin ve hazırsınız!

Tüm çalışanların iş e-posta adreslerine erişmesini sağlamak önemlidir. E-postaların gönderilip alınmasının sorunsuz çalıştığından ve kurulumun başarılı olduğundan emin olmak için bilinen bir adrese test e-postaları gönderin. Profesyonel bir e-posta imzası da profesyonel bir görünüm için önemlidir ve iş sektöründe bile zorunludur: iş e-postaları, iş mektupları gibi resmi bir iletişim yöntemi olarak kabul edilir.

Ayrıca eski adresinize giden tüm e-postaların yeni iş e-posta adresinize yönlendirilmesini de sağlayabilirsiniz. Bunu takiben tüm tanıdıklarınıza, iş bağlantılarınıza ve iş arkadaşlarınıza e-posta adresinizin değiştiğini bildirin. Posta kutunuzda değişiklikler yapabilir ve bireysel gereksinimlerinize göre filtreler veya klasörler oluşturabilirsiniz.

Bize güvenin! Sunucu tarafı güvenlik sistemlerimiz her zaman günceldir, yani mevcut tehditlere anında tepki verir ve en yüksek güvenlik standartlarını kullanarak posta kutularınızı korur. Tüm en iyi güvenlik önlemlerine rağmen, istisnai durumlarda spam ve kimlik avı e-postalarının posta kutunuza girmesi mümkündür. Bu e-postaları nasıl tanıyacağınızı ve bunlarla nasıl başa çıkacağınızı ve kurumsal veya ev ağınızı bunlardan nasıl koruyacağınızı öğrenmek için yardım makalelerimizi okuyabilirsiniz.

Spam ne yazık ki yaygın bir fenomendir. Bu istenmeyen mesajlar sadece can sıkıcı olmakla kalmaz, aynı zamanda zararlı kimlik avı bağlantıları veya ek olarak gizlenmiş Truva atları da içerebilirler. Aso e-posta spam filtreleri ve antivirüs sistemi sayesinde, kötü niyetli ekleri veya şüpheli içeriği olan e-postalar, daha posta kutunuza ulaşmadan yakalanır.

Düzenli olarak spam mesaj almaya devam ederseniz, Aso Webmail’inize giriş yaparak daha fazla ayar yapabilirsiniz. İstenmeyen posta korumanızı hassaslaştırmak ve özelleştirmek için kişiselleştirilmiş kara listeler ve beyaz listeler oluşturmak kolaydır. Kara listedeki göndericilerden gelen postalar otomatik olarak silinir, ancak bir göndereni istediğiniz zaman kara listeden kaldırabilirsiniz.

Kendi alan adınız ile çalışanlarınız için kişiselleştirilmiş eposta adresi oluşturabilir veya genel kullanım için [email protected], [email protected] veya [email protected] gibi bilgi e-posta adresileri de oluşturabilirsiniz. Müşteriler, belirli bir irtibat kişisine başvurmak zorunda kalmadan bu adresi kullanarak şirkete yardım isteyebilir veya soru gönderebilir. Bu adres genellikle bir web sitesinin “İletişim” bölümünde bulunabilir, bu nedenle bilgi e-posta adresini arayan herkes genellikle önce o bölümü kontrol eder.

Bir bilgi e-posta adresi oluşturmak, diğer adreslerle aynı şekilde çalışır. Aso kontrol paneli alanında oturum açın ve e -posta adresleri oluşturabileceğiniz “E- postaları yönet” bölümüne gidin . Bir çalışanın adını yazmak yerine @ işaretinin önüne “info” terimini koymanız yeterlidir. Adresleri “[email protected]” ve “[email protected]” gibi diğer terimleri kullanarak ayarlamak da mümkündür.

Ancak [email protected] e-posta adresine gönderilen e-postaların şirketin irtibat kişilerine ulaşabilmesi gerekmektedir. Yalnızca bir değil, birkaç alıcı belirlemek iyi bir fikirdir. Bu, müşterilerin mümkün olan en kısa sürede yanıt almasını sağlar.

 

IONOS hesabınız üzerinden e-posta yönlendirmeyi kolayca ayarlayabilirsiniz . Bu, bilgi e-posta adresine gönderilen tüm e-postaların belirli çalışan adreslerine iletilmesini sağlar. Ancak bu durumda, iş arkadaşları yalnızca kişisel e-posta adreslerini kullanarak yanıt verebilir, bu nedenle erişim verilerini bilgi e-posta hesabına iletmek daha mantıklı olur. Çalışanlar daha sonra bir e-posta istemcisinde (örneğin Outlook) ek gelen kutuları kurar ve daha sonra bu adres aracılığıyla mesaj alıp yazabilir.

[email protected] e-posta adresinizi oluşturduğunuzda, iş arkadaşlarınızla bazı kurallar üzerinde anlaşmanız gerekir. İletişimin olabildiğince profesyonel olması için ilgili herkesin aynı sayfada olması gerekir. Örneğin, çalışanlar e-postaları kendi adlarıyla mı imzalamalı yoksa kapanış selamlamasının tüm ekip adına olması daha mı iyi olur? Birkaç çalışan bu e-posta hesabını aynı anda kullandığından, e-postaları dosyalamanın en iyi yoluna önceden karar vermelisiniz.

Back To Top